Arya Permana možno už poznáte. Fotky tohto chlapca už niekoľkokrát obleteli svet, bol totiž najtučnejším chlapcom na svete. Už ako 10 ročný vážil 186kg.
Váha ho obmedzovala na každom kroku.
Jeho rodičia si problém uvedomovali a vedeli, že musia zasiahnuť. Posledných päť rokov sa držal odporúčaní a schudol neuveriteľných 100kg.
Jeho váha bola kritická, nielen, že ho obmedzovala v bežných činnostiach, ale mala vplyv aj na zdravie mladého chlapca.
Arya sa nedokázal ani osprchovať, preto sa musel kúpať v bazéne pred domom. Vážil tak veľa, že nemohol ani chodiť bez zadýchania, nie to ešte navštevovať školu, alebo ísť von s kamarátmi.
Doktor Handi Wing sa rozhodol chlapca podrobiť 5 hodinovej operácii, ktorej účelom bolo aplikovanie bandáže žalúdka. Táto operácia dala chlapcovi ďalšie prvenstvo. Arya Permana bol najmladší pacient, akému bola bandáž zavedená.
Táto operácia chlapcovi v podstate zmenšila žalúdok na 30% z pôvodnej veľkosti, aby znížili jeho chuť do jedla.
Teraz má Arya 14 rokov a váži 82kg, čo znamená že sa mu za 5 rokov podarilo schudnúť cez 100kg váhy. Dnes už je Arya aktívny, a zdá sa, že dobieha zameškané. Každý deň bicykluje 3 kilometre, behá, jazdí na motorke, cvičí a dokonca hrá basketbal. Rodičia sú šťastní, že ich syn môže konečne navštevovať školu.
Zmenil svoje návyky. Predtým chodil Arya spávať bežne o štvrtej ráno a vstával o tretej poobede, jedol iba instantné jedlá a pil sladené nápoje. V súčasnosti chodí spať o desiatej večer a vyhýba sa nezdravým jedlám. “Snažím sa schudnúť pomocou cvičenia a diéty” hovorí Arya.

Share.

Comments are closed.