Megan Jackson známa na TikTok pod menom meg.jacks trpí neľahkou poruchou, pripomínajúcou film 50x a stále po prvý raz.

Megan trpí funkčnou neurologickou poruchou (FND), ktorá jej spôsobuje stratu pamäti pri väčších emóciách, ako radosť, či smútok. Táto porucha komplikuje život 21 ročnej Megan na každom kroku. Nemôže sa radovať, lebo by jej to spôsobilo záchvat s následnou stratou pamäte. Nezamestnaná vloggerka sa musí vyhýbať aj prekvapeniam, keďže aj tie by mohli vyvolať záchvat, čiže žiadosť o ruku môže byť v jej prípade komplikovaná. Megan Jackson má starostlivú partnerku Taru, ktorá jej píše denník, ukazuje jej fotky, a púšťa obľúbené piesne, aby trénovala pamäť.
Totižto mnohé z najšťastnejších životných okamihov si kvôli záchvatom Megan nepamätá. Mladá žena si nedávno založila zbierku, ktorá by jej zabezpečila lekársku pomoc, aby jej pomohla vyriešiť každodenné problémy. Podľa jej tvrdení by sa so záchvatmi dokázala vyrovnať, vadí jej však strata pamäte. Megan už neraz zabudla kto je jej partnerka, alebo zabudla na členov rodiny. Dosť bizarnou situáciou sú nákupy potravín, keďže si niekedy nepamätá čo jej chutí a čo nie.
Záchvaty, ktoré túto poruchu sprevádzajú, nie sú iba o strate pamäte, niekedy si Megan necíti končatiny, kokce, alebo nevie rozprávať.

Na termín u lekára tiež zabudla.
Megan bol odporučený špecialista, ktorý sa venuje kognitívno-behaviorálnej terapii (CBT). Na túto terapiu bola čakacia listina. Keď sa Megan dostala na rad, čakalo ju iba jedno sedenie. Záchvaty boli tak časté, že vždy zabudla na ďalší termín. Od tohto sedenia prešlo už päť rokov, počas ktorých sa jej nedostalo inej pomoci.

Darčeky sú tabu
Vzťahy sú pre Megan veľmi komplikované, no napriek tomu si našla partnerku. Partnerka Tara nemôže svojej láske kupovať darčeky, aby jej nevyvolala ďalší záchvat.

Megan nemôže pozerať niektoré programy, ktoré sú vtipné alebo smutné.
Kvôli záchvatom prišla už o mnoho pracovných miest, naposledy ju prepustili po silnom záchvate minulý rok. Niekoľko dní po prepustení si chcela oprať pracovné oblečenie, keďže si nepamätala, že prišla o prácu.

Jeden z mnohých záchvatov, ktoré Megan zažíva
Share.

Comments are closed.