Prvý prišiel Apple, Samsung sa mu smial…

Ak si spomínate, tak ako prvý začal predávať mobily bez adaptéra Apple, vtedy sa mu ušli verejné posmešky aj od Samsungu. Nakoniec však Samsung urobil tento neslávny krok, ktorý schovávajú za ekológiu tiež. Mnoho ľudí si nabíjačku dokúpi, lebo prešli na inú značku, alebo starú podarovali aj s telefónom. Myslím, že ďalšie balenie, ako aj kuriér a pod. nie sú až tak eko, ale o to teraz nejde.

Príslušenstvo, na ktoré sme boli zvyknutí sa možno nebude už o pár rokov dodávať bežne s mobilom. Prečo? Ako to je zvykom, niektoré nápady od seba rôzne krajiny odsledujú. Zlomová je tentokrát India.

Nirmala Sitharaman

Ministerka financií v Indii Nirmala Sitharaman oznámila, že výnimky, ktoré boli uplatňované na nabíjačky a príslušenstvo sa pokúsia odstrániť, čím sa zvýši cena mobilných telefónov.
V snahe zachovať cenu sa však môžu uchýliť predajcovia k strohým baleniam a predávať príslušenstvo samostatne.
To či sa takéto nariadenia dostanú aj do ďalších krajín je ešte otázne, ale veľkým prekvapením by to nebolo. Uvidíme časom.

Share.

Comments are closed.


Warning: Illegal string offset 'text' in /data/d/b/dbf1812d-1dab-4b8f-9af9-2d4077a77eb9/zizz.sk/web/wp-content/plugins/complianz-gdpr/integrations/plugins/amp.php on line 129