15.3. uzrela svetlo sveta nová sociálna sieť Swell, ktorú už nájdete na App Store aj na Google Play.
Pozreli sme sa tejto sociálnej sieti na zúbok a zistili, čo prináša.

Swell je prvá sociálna platforma, zameraná výlučne na asynchrónne zvukové komunikácie. Na Swell môžete vložiť nahrávku, ktorá má až 5 minút. K nahrávke môžete pridať aj obrázok alebo video, ale musí byť sprevádzané hlasovou správou. Swell ponúka okrem aplikácie, aj možnosť pomocou swellcast.com zdieľať príspevky na iné sociálne siete, prípadne HTML widget pre vkladanie príspevkov na web stránky. Koncept novej sociálnej siete sa výrazne líši od TikToku alebo iných sietí, ide o platformu, ktorú využijú hlavne dospelí. Podľa vyhlásení spoločnosti na Swell, nemajú meme obrázky priestor, čím dali jasne najavo, pre ktorú skupinu ľudí nepôjde o vhodnú platformu. Platformu momentálne užívatelia využívajú hlavne na zdieľanie nápadov a správ.

Clubhouse má konkurenciu!
Zatiaľ, čo Clubhouse je iba pre zariadenia s operačným systémom iOS, Swell podporuje iOS aj Android. Funkcie z Clubhouse môžu prilákať užívateľov Androidu, čo by mohlo znamenať postupný presun aj užívateľov iOS, keďže by získala aplikácia Swell väčšie publikum. Ďalším rozdielom je, že na Swell nepotrebujete pozvánku, zaregistrovať sa môže každý, čo sa o Clubhouse povedať nedá.

Hlasové sociálne siete slúžia často na odborné debaty a vznikajú na nich tematické komunity.
Swell ponúka aj možnosť skupín, do ktorých budete potrebovať pozvánku, čo pre tieto uzavreté komunity môže byť lákadlom.
Výhody sociálnych sietí založených na hlasových nahrávkach sú aj v porozumení, pri počúvaní nahrávky viete, ako to autor cíti, počujete radosť, smútok alebo iróniu v hlase. Tým sa vyhnete agresívnym reakciám, ktoré môžete často vidieť pod rôznymi príspevkami na iných sociálnych sieťach.

Pozrite si, ako vyzerá užívateľské rozhranie aplikácie Swell. Viac si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Náhľad do aplikácie Swell
Oficiálne video Swell

Čo hovoríte na Swell?
Myslíte si, že má Swell šancu konkurovať ostatným sociálnym sieťam?

Share.

Comments are closed.


Warning: Illegal string offset 'text' in /data/d/b/dbf1812d-1dab-4b8f-9af9-2d4077a77eb9/zizz.sk/web/wp-content/plugins/complianz-gdpr/integrations/plugins/amp.php on line 129