Vyhľadávač DuckDuckGo je známy tým, že neuchováva žiadne osobné informácie svojich používateľov, nearchivuje ich históriu vyhľadávania a nesleduje ich vyhľadávanie.

DuckDuckGo funguje už 12 rokov, no úspech zažíva až posledné roky. Obrovský míľnik, z ktorého sa tešia nastal 11.1.2021 kedy zaznamenali 102 251 307 vyhľadávaní, čo je ich doterajšie maximum. Denný priemer majú pritom len cez 90 miliónov vyhľadávaní, čo je v porovnaní s Google zanedbateľné číslo.
DuckDuckGo si oproti roku 2020 prilepšil o 73%, čo už pre spoločnosť zanedbateľné nie je. Táto doba, keď sú ľudia čoraz viac hákliví na svoje súkromie je pre tento vyhľadávač priaznivá.

Prekonal Yahoo aj Bing
Napriek tomu, že je šestkou na trhu vyhľadávačov je dvojkou, čo sa týka mobilných vyhľadávačov. Aj pri mobiloch je najväčším hráčom Google, ktorého podiel je až 94,48% . DuckDuckGo sa pýši 2,25% podielom.

Už v roku 2016 zobrazenia mobilných webových stránok prekonali tradičné zobrazenia na počítačoch. Trend mobilnej návštevnosti narastá a technologický pokrok mu nahráva do kariet. Rýchlosť a funkcie mobilov napredujú každým rokom a užívatelia tak nemajú potrebu sadať si za PC, keď si môžu napr. recept nájsť na mobile.
Je veľmi pravdepodobné, že popularita tohto “malého” hráča bude naďalej výrazne stúpať.

Share.

Comments are closed.