Mnohé hollywoodske hviezdy nezačínali filmom, niektorí boli speváci, iní sa venovali bojovým športom, prípadne si zahrali vo filmoch pre dospelých.
Do tejto skupiny patrí aj známy herec, ktorý sa teší veľkej obľube.
Mark Robert Michael Wahlberg známy ako Mark Wahlberg sa preslávil ako frontman skupiny, ktorej hity pozná asi každý. Napriek známym singlom však mnohí netušia, že počúvajú práve Marka.


Mark bol frontmanom zoskupenia Marky Mark and the Funky Bunch a pred filmovou kariérou bol aj tvárou reklamnej kampane Calvin Klein.
Wahlberg bol najmladším z deviatich detí, jeho rodičia sa rozviedli, keď bol ešte dieťa. Ako 14 ročný prerušil štúdium na strednej škole. Mladý Mark viedol divoký život, podieľal sa na krádežiach, obchodovaní s drogami a násilí. Keď mal 16 rokov bol odsúdený za napadnutie a odsedel si 45 dní. Po prepustení mu brat pomohol rozbehnúť kariéru v hudobnom priemysle. Jeho brat Donnie bol členom skupiny New Kids on the Block, ktorej členom bol aj Mark, kým neodišiel v trinástich.
V roku 1990 začal Wahlberg vystupovať pod menom Marky Mark a sformovalo sa zoskupenie Marky Mark a Funky Bunch. Debutový album skupiny bol Music for the People (1991), ktorý obsahoval úpravy od brata Donnieho, album mal úspech a priniesol dva úspešné single „Good Vibrations“ a „Wildside“.

Mark Wahlberg a Kate Moss


Na koncertoch sa Marky Mark často vyzliekal, jeho telo si všimlo mnoho ľudí a otvorilo mu aj dvere do reklamnej kampane Calvin Klein.
Značka ho obsadila ako modela spodnej bielizne a billboardová, televízna, ako aj tlačená fotokampaň mu priniesla slávu, ktorá zatienila jeho hudobnú kariéru.
Povesť zlého chlapca mu padla za vhod aj pri hereckej kariére, ktorá nasledovala.
Mark si prvú rolu zahral v roku 1994 a od vtedy sa stal vyhľadávaným hercom.
Zahral si v rôznych filmových žánroch od komédie, cez “akčáky” až po drámu.

Dnes vedie Mark rodinný život s manželkou, s ktorou je už 12 rokov a štyrmi deťmi.

Share.

Comments are closed.