Veľa známych osobností vlastní, alebo investuje do značiek alkoholu.
Prinášame vám 12 celebrít spojených s alkoholom, nie jeho spotrebou, ale výrobou.

1. Kendall Jenner
Kendall stojí za značkou novej tequily, 818, ktorej príchod avizovala vo februári na Instagrame.
Modrú agávu, z ktorej sa tento alkohol vyrába, zbierajú pre 818 ručne a vývoju správnej chuti sa venovali takmer štyri roky. Tequilu 818 plánuje predávať za maloobchodnú cenu približne 60 dolárov.

2. Post Malone
FRENCH RIVIERA ROSÉ je názov ružového vína, za ktorým stojí Post Malone. Víno vytvoril spolu s Jamesom Morrisseyom, hudobným manažérom a spoluzakladateľom London Entertainment. Víno vonia po čerstvom ananáse, hruške a jahode. Predajná cena je 22 dolárov.

3. Kate Hudson
Kate stojí za značkou vodky King St. Vodka. Táto vodka je bezlepková z alkalickej vody. Vodka od Kate je sedemkrát destilovaná a vyrába sa v Santa Barbare v Kalifornii. King St. Vodka sa predáva v 0,7l fľaši s kvetinovou etiketou a má 43% podiel alkoholu.

4. Cameron Diaz
O Cameron Diaz a jej bio víne sme už písali. Cameron má vlastnú značku bio vína Avaline, na ktorej pracuje so zakladateľkou módneho webu Who What Wear. Víno Avaline prezentujú ako čisté víno z hrozna bez chemikálii.

5. Snoop Dogg
Snoop je akcionárom Cuca Fresca. Cuca Fresca je brazílsky rum, ako sa cachaça zvykne prezývať. Cachaça je brazílsky národný alkoholický nápoj. Cuca Fresca je ovocný likér destilovaný z fermentovanej šťavy z cukrovej trstiny.
Snoop Dogg je spojený aj s austrálskou značkou vína 19 Crimes, kde je jeho podobizeň dokonca aj na etikete vín. Cena tohto vína sa pohybuje okolo 15 dolárov.
Snoop má aj vlastný gin s názvom INDOGGO Gin, ktorého uvedenie oznámil v septembri 2020.
Rapper vytvoril aj originálne koktaily, ktoré sa hodili k ginu – „OG Gin and Juice“ a „Laidback“. Fľaša INDOGGO Ginu vás bude stáť približne 30 dolárov.

6. Dwayne “The Rock” Johnson
The Rock má vlastnú tequilu Teremana, ktorej príchod avizoval v roku 2019. Tequila bola oficiálne uvedená na trh v marci 2020. TERA má predstavovať„ Terre “, čo znamená Zem, a MANA je mocný polynézsky duch. Snom The Rocka bolo vytvárať vysoko kvalitnú ručne vyrobenú tequilu a údajne strávil roky prácou na tejto značke. 

7. Idris Elba
V roku 2020 uzavrel Idris Elba partnerstvo s francúzskym vinárstvom Porte Noir, aby priniesol kolekciu vín Chardonnay a Rosé.

8. Ryan Reynolds
Ryanov Aviation Gin sme spomínali v článku – tu. Ryan kúpil podiel v tejto spoločnosti v roku 2018, odvtedy sa s týmto ginom pravidelne ukazuje na sociálnych sieťach. S Aviation Gin spolupracoval už skôr, ale až od februára 2018 je majiteľom. Reynolds sa angažuje skôr v obchodných činnostiach, než výrobných.

9. Dan Aykroyd
Herec z Krotiteľov duchov stojí za známou značkou vodky, ktorá sa predáva pomerne dlho aj na Slovensku. Crystal Head Vodka je výrazná svojou fľaškou, ktorá má tvar ľudskej lebky. Dan Aykroyd s umelcom Johnom Alexandrom vytvorili túto špeciálnu vodku bez cukru. Neobsahuje prísady a je niekoľkokrát filtrovaná cez polodrahokamy známe ako Herkimerove diamanty.

10. Drake
Drake stojí za luxusnou značkou whisky Virginia Black. Túto whisky uviedol v roku 2016 v spolupráci s Brentom Hockingom, zakladateľom spoločnosti DeLeón Tequila. V roku 2017 sa Drake objavil aj v reklame na tento alkohol.

11. Sean „Diddy“ Combs
Po úspechu s vodkou Cîroc, o ktorm sme písali už skôr, kúpila Diddyho spoločnosť v roku 2014 aj firmu DeLeón Tequila. Diddy má okrem iných aj jednu spoločnosť, Combs Wine & Spirits, zameranú čisto na alkohol.

12. George Clooney
Clooney si nechal učarovať, ako mnohé iné celebrity tequilou. V roku 2013 sa stal spoluzakladateľom tequily Casamigos. Túto tequilu vyrábajú v mexickom štáte Jalisco. Narozdiel od Diddyho tequily nejde o luxusnú značku. Georgeova predstava bola, priniesť výbornú tequilu, ktorú môže piť každý.

Share.

Comments are closed.


Warning: Illegal string offset 'text' in /data/d/b/dbf1812d-1dab-4b8f-9af9-2d4077a77eb9/zizz.sk/web/wp-content/plugins/complianz-gdpr/integrations/plugins/amp.php on line 129