Budúcnosť presunu jednotlivcov nabrala nový smer. Verzia, ktorú predviedol @hunterkowald je pôsobivá.

Po rokoch práce predstavil @hunterkowald hoverboard, ktorý lieta. V posledných rokoch sa veľa projektov s hoverboardom nestretlo s úspechom. Jedným z tých, ktoré zaujali verejnosť bol aj hoverboard od Lexusu, ktorý levitoval. Lexus síce ponúkol aj video, v ktorom vyzerá jeho verzia hoverboardu zaujímavo, no treba podotknúť, že plocha na ktorej sa testoval, musela byť kompletne prispôsobená, keďže hoverboard levituje vďaka technológie magnetov. Mimo prispôsobenej plochy by bol nevyužiteľný. Táto technológia magnetickej levitácie sa využíva aj pri modernej koľajovej doprave.

Hoverboard od značky Lexus využíva technológiu magnetickej levitácie

Zaujímavý a využiteľnejší projekt predstavil Frank Zapata, bývalý šampión vodných skútrov, ktorý predstavil flyboard poháňaný plynovými turbínami. Podľa spoločnosti Zapata môže ich flyboard dosiahnuť výšku až 3000 m a rýchlosť 150 km/h. Aktuálna verzia má nosnosť 102kg a výdrž iba 10 minút. Spoločnosť tvrdí, že ide o najbezpečnejší a najľahšie ovládateľný systém osobného letectva, aký bol vytvorený.

@hunterkowald to zobral z iného konca, vytvoril dron pre ľudí. Kowald tvrdí, že jeho hoverboard unesie až 225 kg. Hoverboard je vyrobený z uhlíkových vlákien a skonštruovaný bol s dôrazom na bezpečnosť. Bezpečnosť kládol Kowald na prvé miesto a tak jeho výtvor dokáže pristáť, aj keby mu zlyhali dva motory a vybavený je aj leteckým navigačným osvetlením s certifikátom FAA.

Share.

Comments are closed.