Nadácia Gateway Foundation oznámila, že má v úmysle otvoriť prvý vesmírny hotel s názvom Voyager Station v roku 2027. Stanicu Voyager postaví stavebná spoločnosť Orbital Assembly Corporation, ktorá sa označuje ako „prvá spoločnosť na svete zameraná na veľké vesmírne stavby.

Podľa organizácie sa výstavba zariadenia s rozlohou 50.000 m2 začne v roku 2026, prví cestujúci tak navštívia hotel v roku 2027. Po otvorení bude mať rotujúci hotel izby až pre 440 osôb. Nadácia Gateway Foundation pôvodne odhalila svoj návrh vesmírneho hotela, ktorý sa vtedy nazýval Von Braun Space Station, v roku 2019.

Pretože celkové náklady sú stále také vysoké, väčšina ľudí predpokladá, že vesmírny cestovný ruch bude k dispozícii iba pre superbohatých, avšak cieľom Nadácie Gateway je v budúcnosti otvoriť vesmírne lety pre každého.

Stanica Voyager by bola prvým vesmírnym hotelom

Od svojho prvého uvedenia na trh spoločnosť Orbital Assembly Corporation odhalila ďalšie podrobnosti o štruktúre a jej konštrukcii. Podľa organizácie bude stanica Voyager navrhnutá tak, aby pôsobila „ako luxusný hotel s pohodlnými interiérmi. Interiéry budú mať „prírodné materiály a farby.

Hotel bude obsahovať reštaurácie, bary a telocvične

Stanica Voyager bude obsahovať celý rad možností dovolenkového ubytovania s „luxusnými vilami s rozlohou 500 m2, ktoré si budete môcť prenajať na týždeň, mesiac alebo natrvalo. Tieto vily budú mať miesto na spanie pre 16 osôb, tri kúpeľne a kuchynské vybavenie. Vedľa vily bude mať vesmírna stanica početné hotelové suity s rozlohou 30 m2, ktoré budú vybavené posteľami pre dve osoby a vlastnou kúpeľňou.

Podľa Nadácie Gateway, keďže vesmírny hotel má gravitáciu, mali by hostia očakávať podobný zážitok ako pri návšteve luxusného hotela s reštauráciami, ktoré „budú konkurovať najlepším miestam na Zemi.

Zdieľať.

Zanechať odpoveď