Správy

Minister zdravotníctva odstupuje! + Zmeny v nariadeniach platné od 15.3.2021

Marek Krajčí odstúpil!

Marek Krajčí odstupuje zo svojej funkcie!
Koaličná kríza vyústila k podmienkam na odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Krajčí sa tak dnes vzdal funkcie, kto ho nahradí, ešte nie je jasné.

Marek Krajčí oznamuje odchod z funkcie

Odstúpenie premiéra, ktoré vyzeralo, ešte pár dní dozadu, ako hlavná podmienka ostatných koaličných strán sa nekoná. Sulík sa vyjadril, že si vie predstaviť spoločné vládnutie, podotkol však, že si spíšu pravidlá. Text pravidiel vládnutia má na starosti Kolíková.

Okrem tejto novinky prichádza aj zmena v aktuálnych nariadeniach.
Zmena platná od 15.3.2021 (pondelok):
1. Od 15.3. nebude nutné, aby nosili respirátor zamestnanci v interiéroch, ktorých práca je riziková a zaradená do tretej, alebo štvrtej kategórie, pri ktorej sú vystavení záťaži teplom alebo fyzickej záťaži.
2. Respirátor nebudú musieť nosiť ani tí zamestnanci, ktorým pracovná zdravotná služba potvrdí, že ich pracovné podmienky, alebo spôsob práce neumožňujú nosenie respirátora. Títo zamestnanci naďalej budú musieť mať prekryté horné dýchacie cesty iným spôsobom (rúško, šál, šatka).

Pripomíname, že povinnosť nosenia respirátora bez výduchov s klasifikáciou minimálne FFP2 sa rozširuje na všetky interiéry, okrem vlastnej domácnosti.
Všetky ostatné výnimky sú uvedené vo vyhláške a platia tak, ako doteraz.

Prečítajte si tiež

Ropná škvrna v Izraeli zabíja

Našud

Vynálezca webu hovorí: Internet by mal byť základným ľudským právom

Našud

Zadržali manželku El Chapa

Našud