Správy

Zadržali manželku El Chapa

Zadržali manželku El Chapa

Emma Coronel Aispuro (31) bola zadržaná v pondelok 22.2. na medzinárodnom letisku vo Virgínii. Manželka najslávnejšieho mexického narkobaróna Joaquina „El Chapa“ Guzmana Loeru je obvinená zo sprisahania s cieľom distribuovať drogy na dovoz do USA, informovalo americké ministerstvo spravodlivosti.
Zadržanie Coronel Aispuro je reakciou na sprisahanie, ktoré malo pomôcť jej manželovi, vodcovi kartelu Sinaloa, uniknúť z mexického väzenia v roku 2015.
Emma sa za Joaquina vydala v roku 2007 a pravidelne sa zúčastňovala aj na súdnych pojednávaniach svojho manžela. El Chapa obhajovala aj napriek tomu, že sa prepierali jeho nevery. Počas súdnych procesov sa dostala do povedomia ľudí a vďaka svojim outfitom sa z nej stala módna ikona. V tom čase sa objavila aj na titulke časopisu. Guzman bol v roku 2019 odsúdený na doživotie.
Niekoľko mesiacov po odsúdení Joaquina zužitkovala Emma svoju slávu a začala profitovať na svojom oblečení.
„Mám projekt na kolekciu oblečenia. napísala Coronel Aispuro k teraz už zmazanému príspevku na Instagrame. „Mojím cieľom je propagácia môjho a Joaquinovho štýlu.
Mexická investigatívna novinárka Anabel Hernandez vyjadrila svoj názor na Emmu.
Podľa mexickej investigatívnej novinárky Anabel Hernandez sa Emma chcela pomstiť Guzmanovi za neveru. Táto sláva, vystúpenia v TV ako aj fotografie mali vyvolať u Joaquina žiarlivosť, aby vedel o čo prichádza. Podľa Anabel bola Emma po prevalení nevery zdrvená. Matka Emmy sa však o svoju dcéru obávala. Bála sa, že by sa mohla stať ľahkým terčom pre nepriateľský kartel, keďže sa často objavovala na verejnosti a výnimkou neboli ani kluby.
Coronel Aispuro si v cele počká na verdikt súdu.
Podľa informácii jej hrozí vysoký trest, a tak je veľmi pravdepodobné, že sa rozhodne spolupracovať, čo by pre ňu znamenalo možnosť zaradenia do ochrany svedkov.

Načítavam....

Prečítajte si tiež

Koniec Google je príležitosťou pre Bing

Našud

ÚVZSR vydal návod, ako sa správať počas pandémie!

Našud

V Mexiku zaútočili na políciu, zomrelo vyše tucet policajtov!

Našud