Tim Berners-Lee je považovaný za vynálezcu World Wide Web (www), www navrhol už v roku 1989.

Súčasná ťažká doba pandémie ukazuje, ako umožnil internet niektorým odvetviam prispôsobiť sa a zamerať sa na online prostredie. Podľa Tima má na internet prístup len tretina mládeže do 25 rokov. Berners-Lee tvrdí, že teraz je potrebné investovať do novej infraštruktúry, aby sa web dostal do rúk každému mladému človeku na Zemi.

Tieto vyjadrenia zverejnili práve na 32. narodeniny webu.
Informácie zverejnila Rosemary Leith, spoluzakladateľka webfoundation.
Zmieňuje sa aj o tom, ako absencia internetu u mladých bráni rozvoju a šíreniu nápadov, ktoré by mohli pomôcť širokej verejnosti.
„Každý mladý človek, ktorý sa nemôže pripojiť na internet, predstavuje stratenú príležitosť pre nové nápady a inovácie, ktoré by mohli slúžiť ľudstvu,” píše Tim a Rosemary, „Ako sme to v minulom storočí urobili s elektrinou, musíme uznať prístup na internet ako základné právo a musíme sa usilovať o to, aby sa všetci mladí ľudia mohli pripojiť na web, ktorý im dáva silu formovať ich svet.”

Vynálezca webu teraz vyzýva lídrov o rozšírenie investícii, aby sa zabezpečila všetkým a všade možnosť internetového pripojenia s rýchlosťami, dátami a zariadeniami, ktoré potrebujú, aby mohli web využívať naplno.

Share.

Comments are closed.


Warning: Illegal string offset 'text' in /data/d/b/dbf1812d-1dab-4b8f-9af9-2d4077a77eb9/zizz.sk/web/wp-content/plugins/complianz-gdpr/integrations/plugins/amp.php on line 129