Alicia Vikander musela poctivo drieť a odopierať si, pre rolu Lary Croft vo filme Tomb Raider. Výsledok určite stál za to, a dá sa povedať, že sa dostala do životnej formy.

Lara Croft, ktorú predtým stvárnila Angelina Jolie, je rola, ktorá si vyžaduje fyzickú kondíciu. Práve Lara bola dôvodom premeny pre Aliciu Vikander, ktorá nahradila Angelinu. S premenou jej pomáhal známy tréner Magnus Lygdbäck, ktorý trénoval, mnohé hollywoodske hviezdy.
V rámci prípravy na úlohu vo filme Tomb Raider (2018), podlľa trénera, nabrala viac ako 5,4 kg svalov a stratila tuk. Okrem tvrdej driny v posilňovni mala Alicia rozdelený príjem potravy na tri fázy. Vo fáze chudnutia sa zamerali na Keto diétu, ktorá je momentálne celkom populárna.Alicia Vikander najprv budovala svalovú hmotu, až potom chudla.
Lygdbäck a Alicia sa zamerali najskôr na budovanie svalov, potom znížili príjem potravy, aby sa stratil tuk a odhalili svaly pod ním.
Hollywoodsky tréner používa tri cykly, pri príprave hercov na ich herecké role: „objemovka“, „rysovačka“ a potom „udržiavanie“ počas samotného filmovania.
Lygdbäck stanovil herečke denný príjem kalórii na 1900, čím zaistil, že bude mať kalorický deficit, a teda schudne. Tento výpočet bol šitý na mieru pre Aliciu s ohľadom na jej životný štýl, pohyb a cieľ. Určite to neskúšajte aplikovať na seba.

Lygdbäck preferuje pravidlo 17/20, čím sa myslí 17 jedál podľa jedálnička a 3 ľubovoľné. Tréner bol trochu nervózny z natáčania, ktoré súviselo s cestovaním, keďže nemohol ísť s Aliciou do Južnej Ameriky, kde prebiehalo natáčanie. Toto bol pre Lygdbäcka dôvod na nasadenie Keto diéty. Tréner zdôrazňuje, že túto diétu neuprednostňuje pred inými, ale v tomto prípade sa mu zdala najvhodnejšia, vzhľadom na časté cestovanie, ktoré herečku čakalo.
Herečku čakalo denne: 100 g bielkovín, 150g tuku a maximálne 40g sacharidov.
Hlavnými zdrojmi tukov boli avokádo, olivový olej, MCT olej (MCT je skratka pre „Medium Chain Triglycerides”, ide u unikátny typ tukov), orechy a semená.
Zdrojom bielkovín boli hlavne vajcia, ryby a mäkkýše a jej minimálne množstvo sacharidov pochádzalo z nízkosacharidovej zeleniny, ako je brokolica, cuketa, karfiol a ružičkový kel. Podľa trénera by ste mali držať diétu iba určitý čas (herečka ju držala 8 týždňov pred natáčaním) a nemali by ste podľa diéty žiť dlhodobo. Taktiež zdôrazňuje, že diéta je individuálna, a určite by ste ju nemali aplikovať na seba bez konzultácie s lekárom.


Priemerný deň Alicie počas rysovačky:
* Raňajky: dve pošírované (stratené) vajcia a polovica avokáda
* Desiata: proteínový koktail s MCT olejom
* Obed: morský vlk s praženými orechmi a šalát s dresingom na olivovom základe
* Olovrant: šalát z chobotnice
* Večera: grilovaný mečúň, zelenina a avokádový šalát

Za zmienku tiež stojí, že mnoho odborníkov na výživu a fitness neodporúča keto diétu, najmä ak veľa cvičíte, nedávno bola dokonca označená za jednu z najhorších diét. Share.

Comments are closed.