Na dnešnom rokovaní vlády sa minister hospodárstva Richard Sulík rozlúčil s koaličnými kolegami. V nedeľu to bude rok, čo je Sulík ministrom, vyzerá to tak, že jeho cesta ministra sa končí.
Na otázku novinárov, či bola vláda posledný raz v tomto zložení odpovedal: ” Ja som tu dnes bol naposledy. Poďakoval som sa kolegom za spoluprácu. V pondelok, alebo v utorok oznámim pani prezidentke moju demisiu, aby ma v stredu mohla prijať.”
Sulík podľa všetkého neverí, že by sa Matovič vzdal svojej funkcie. Naďalej však hovorí, že majú ešte niekoľko dní, počas ktorých sa to môže zmeniť.

Demisiu podajú všetci ministri za SaS do 24.3. !
Podľa Richarda Sulíka podajú demisiu všetci traja ministri za SaS a strana následne vypovedá koaličnú zmluvu. Sulíkovi sa nepáči celkové fungovanie vlády, ktoré hodnotí, ako chaotické. Pravidelne sa objavili zákony na schválenie, o ktorých predtým nepočuli a nemali čas si ich preštudovať. Sulík ďalej kritizoval odmietnutie odškodňovacieho zákona, ktorý už po tretí raz navrhli, aby pomohli živnostníkom a podnikateľom. Vyjadril aj nespokojnosť s nelogickými opatreniami, ktoré ničia slovenských maloobchodníkov, pričom zahraničné obchody na Slovensku fungujú.


“Nerozumiem, prečo si môžem kúpiť rezané kvety v Lidli, ale nemôžem si ich kúpiť v kvetinárstve .”

Richard Sulík

Matovič podľa Sulíka nemá osobnostné, manažérske ani komunikačné predpoklady. SaS nie je pripravená byť vo vláde, ktorú vedie Igor Matovič. Takéto tvrdenie po rokoch “kamarátstva” týchto predstaviteľov, ktorí majú aj spoločnú históriu v strane, zaznelo od Richarda Sulíka.

Zdieľať.

Zanechať odpoveď