Život nad svoje pomery je známy aj u nás, no Anna Delvey to posunula na inú úroveň.

Anna Delevey, vlastným menom Anna Sorokin si užívala luxusný život v New Yorku, keď sa prezentovala ako dcéra miliardára. Pripravila o peniaze hotely, kamarátov aj banky.

Anna sa narodila v Rusku a v roku 2007 sa presťahovala do Nemecka. Nepochádzala z bohatej rodiny, práve naopak. Jej otec Vadim pracoval ako vodič nákladného vozidla a neskôr začal podnikať s elektrickým kúrením v malom meste Eschweiler neďaleko Kolína nad Rýnom.
Kolotoč podvodov roztočila Anna po tom, čo sa presťahovala v roku 2013 do New Yorku. Vydávala sa za bohatú nemeckú prominentku, dcéru miliardára a tvrdila, že má trustový fond v hodnote 60 miliónov dolárov. Stretávala sa s milionármi, umelcami a celebritami. Dokonca letela na dovolenku do Marrákeša súkromným lietadlom.
Anna Sorokin bývala v päť hviezdičkových hoteloch a nechávala stodolárové prepitné. Nikto nemal pochybnosti o jej bonite. Sorokin budila dojem, že má všetko, v skutočnosti nemala nič. Niekoľko rokov si žila v bavlnke za cudzie peniaze. Oklamala firmy, hotely, banky aj kamarátov. Požičiavala si peniaze a míňala ich na pretvárku.

Klamala by som všetkých ostatných aj seba, keby som povedala, že mi je to ľúto.

Anna (Delvey) Sorokin


V roku 2017 sa jej podvody vypomstili, keď ju zatkli za dlhy v hoteloch, ktorým dlhovala tisíce dolárov. Anna bola uväznená v známom väzení, kde skončil aj filmový producent Harvey Weinstein za sexuálne obťažovanie alebo vrah Mark Chapman, ktorý zavraždil Johna Lennona. Súd ju uznal vinnou v roku 2019, pričom jej dlh firmám, bankám a hotelom bol vyčíslený na 200 000 dolárov. Koľko dlží prominentným “kamarátom” nie je známe, keďže sa súdu neprihlásili všetci. Jej právnik povedal “zviedol ju pôvab a pozlátko New Yorského života.”

foto: AFP / Getty Images


Od svojej kamarátky Rachel Deloache Williams si požičala 60 000 dolárov na cestu do Maroka, samozrejme ich nevrátila. Rachel prerozprávala príbeh v knihe “My Friend Anna” kde spomína aj to, že sa jej Anna páčila a trvalo jej šesť mesiacov, kým si uvedomila, že je podvodníčka.
“Tie oceľovo modré oči, ktoré sa upierali ako had na všetko, čo chcela. Anna chcela všetko. A chcela to hneď.” píše Rachel. Annu Sorokin prepustili z väzby po dvadsiatich mesiacoch.
Väzenské denníky plánuje Anne publikovať v knihe, kde bude popisovať aj väzenské jedlo. „Ako by to nebol dostatočný trest – nie je tu bio zelenina.“ píše sa vo výňatku.

foto: SIPA USA / PA Images

Príbeh podvodníčky zaujal Netflix.
Producentka Shonda Rhimes premení príbeh Anny na seriál. Zmluva priniesla Anne niečo cez 300 000 dolárov. Netflix koná v súlade so zákonom a väčšina peňazí bude použitá na vyplatenie dlhov. Anna je už vonku z väzenia a opäť si môže užívať šampanské a kaviár, keďže jej klamstvá vo výsledku zarábajú. Seriál by sa mal objaviť na Netflixe už koncom tohto roka.

Julia Garner si zahrá hlavnú postavu Annu Sorokin. Uvidíme, či aj za túto rolu získa ocenenia, ako sa stalo pri krimi dráme Ozark, ktorá sa tiež objavila na Netflixe.
Seriál bude mať názov “Inventing Anna.

Share.

Comments are closed.