Emma Coronel Aispuro (31) bola zadržaná v pondelok 22.2. na medzinárodnom letisku vo Virgínii. Manželka najslávnejšieho mexického narkobaróna Joaquina „El Chapa“ Guzmana Loeru je obvinená zo sprisahania s cieľom distribuovať drogy na dovoz do USA, informovalo americké ministerstvo spravodlivosti.
Zadržanie Coronel Aispuro je reakciou na sprisahanie, ktoré malo pomôcť jej manželovi, vodcovi kartelu Sinaloa, uniknúť z mexického väzenia v roku 2015.
Emma sa za Joaquina vydala v roku 2007 a pravidelne sa zúčastňovala aj na súdnych pojednávaniach svojho manžela. El Chapa obhajovala aj napriek tomu, že sa prepierali jeho nevery. Počas súdnych procesov sa dostala do povedomia ľudí a vďaka svojim outfitom sa z nej stala módna ikona. V tom čase sa objavila aj na titulke časopisu. Guzman bol v roku 2019 odsúdený na doživotie.
Niekoľko mesiacov po odsúdení Joaquina zužitkovala Emma svoju slávu a začala profitovať na svojom oblečení.
„Mám projekt na kolekciu oblečenia. napísala Coronel Aispuro k teraz už zmazanému príspevku na Instagrame. „Mojím cieľom je propagácia môjho a Joaquinovho štýlu.
Mexická investigatívna novinárka Anabel Hernandez vyjadrila svoj názor na Emmu.
Podľa mexickej investigatívnej novinárky Anabel Hernandez sa Emma chcela pomstiť Guzmanovi za neveru. Táto sláva, vystúpenia v TV ako aj fotografie mali vyvolať u Joaquina žiarlivosť, aby vedel o čo prichádza. Podľa Anabel bola Emma po prevalení nevery zdrvená. Matka Emmy sa však o svoju dcéru obávala. Bála sa, že by sa mohla stať ľahkým terčom pre nepriateľský kartel, keďže sa často objavovala na verejnosti a výnimkou neboli ani kluby.
Coronel Aispuro si v cele počká na verdikt súdu.
Podľa informácii jej hrozí vysoký trest, a tak je veľmi pravdepodobné, že sa rozhodne spolupracovať, čo by pre ňu znamenalo možnosť zaradenia do ochrany svedkov.

Zdieľať.

Zanechať odpoveď