Merelize Van Der Merwe sa pochválila na svojom facebookovom profile so svojím darčekom.

Na sociálnej sieti sa žena hrdo pochválila s tým, akého má milujúceho muža, ktorý jej splnil päťročný sen. Muž zaplatil 1,500 libier (cca 1700€) aby si mohla jeho manželka splniť sen. Žena sa trofejou okamžite pochválila. Príspevok na facebooku rozhneval mnoho ľudí, ktorí spustili na Merelize ostrú kritiku.

Merelize loví zvieratá už od malička a chváli sa, že zabila cez 500 zvierat, medzi ktoré patria aj levy, leopardy alebo slony. Kožu žirafy chce využiť, ako koberec.

„Zaujímalo vás, aké veľké je srdce žirafy“ Takýto popis pridala Merelize k fotke na FB

Podľa jej tvrdení zabitie žirafy pomôže stádu, keďže starnúcu žirafu môže nahradiť mladší jedinec a môže sa stať novým vodcom. Ochranári toto tvrdenie odmietajú.
Merelize prevádzkuje citrusovú farmu, na ktorej malo prácu ďalších 11 ľudí vďaka mŕtvej žirafe. Žena ma mnoho kontroverzných myšlienok, medzi ne patrí aj názor: “Ak by bol lov zvery zakázaný, stali by sa bezcennými. Jediní, ktorí naozaj chránia tieto zvieratá sú lovci trofejí.” .

Dr. Mark Jones z Nadácie Born Free povedal: “Tvrdenia lovcov trofejí, že sa obávajú o ochranu voľne žijúcich živočíchov, sú veľmi zavádzajúce. Lov trofejí nie je ochranárskym nástrojom a ani neprispieva miestnym komunitám významnými prostriedkami. “

Elisa Allen z organizácie Ľudia pre etické zaobchádzanie so zvieratami povedala: „Niekto, kto zabije inú vnímajúcu bytosť, vyreže mu srdce a chváli sa ním, zapadá do definície sociopata.”

Zdieľať.

Komentáre sú uzavreté.