Architektonické štúdio Populous predstavilo vizuál viacúčelovej arény v kanadskom Toronte, ktorý je navrhnutý tak, aby sa v ňom mohli konať hudobné koncerty, hry a súťaže v e-športe.

Štadión so 7.000 miestami bude dokončený v roku 2025 a bude sa nachádzať v areáli Kanadskej národnej výstavy (CNE). Veľkolepý projekt v hodnote takmer 500 miliónov dolárov, ktorý zahŕňa divadlo a hotelový komplex, bude novým športovým alebo zábavným miestom a sľubuje, že bude bezkonkurenčným zážitkom pre fanúšikov i výkonných umelcov.

Nový štadión bude v Toronte

Spoločnosť Populous preslávená projektami pre spoločné podujatia, navrhla štadión tak, aby tieto udalosti mohla organizovať popri tradičnejších divadelných udalostiach a koncertoch.

„Dizajn divadla nebol koncipovaný ani ako športová aréna, ani ako operný dom, ale skôr ako nová typológia, ktorá ich obklopuje uviedol hlavný predstaviteľ Jonathan Mallie.

Developer vlastní dva torontské tímy e-športu

Architektonický projekt predstavuje krytú arénu, chránenú strmhlavou strechou, ktorá pripomína pancier korytnačky, alebo vesmírnu loď. Za zakrivenými sklenenými stenami okolo okraja strechy štadióna vyčnieva vonkajšia časť fasády, kde široký pás obrazoviek vytvára pútavú mediálnu fasádu.

Zariadenie plánuje usporiadať viac ako 200 podujatí ročne, predovšetkým vďaka hudbe, zábave a prvotriednym predstaveniam. Taktiež bude slúžiť na prilákanie významných kongresov, firemných akcií, uvádzaní produktov na trh a udeľovania cien. Tento architektonický skvost by sa mal stať globálnym centrom významných medzinárodných e-športových udalostí.

Na mieste sa tiež budú môcť konať koncerty a iné podujatia..

Konštrukčná kompozícia, ktorú navrhla svetoznáma dizajnérska firma Populous, poskytuje ikonické architektonické pôsobenie pozdĺž nábrežia Toronta a odráža moderný výraz new age divadla pre šport a zábavu.

Share.

Comments are closed.


Warning: Illegal string offset 'text' in /data/d/b/dbf1812d-1dab-4b8f-9af9-2d4077a77eb9/zizz.sk/web/wp-content/plugins/complianz-gdpr/integrations/plugins/amp.php on line 129